2

.
سه شنبه 5 مهر 1401.
امروز :

مقاله ها

آغاز ثبت نام دوره های آموزشی ترم جدید

 

    تدارک محیط کار ایمن یک فرایند دو طرفه است از یک سواستانداردها و آیین نامه های قراردادی باید دقیقاً درک ، اجرا وهدایت شوند و از سوی دیگرکارفرمایان و کارکنان باید در طراحی،استقرار و اجرای این قوانین به طور دائم با یکدیگر همکاری داشته باشند.سوانح هر ساله در محیط کار موجب آسیب و زیان های غیر قابل جبران جانی و باعث تحمیل مبالغ هنگفتی زیان و خسارت مالی می شود . اینگونه سوانح نه تنها باعث می شود که کارکنان برای همیشه سلامت خود را از دست دهند بلکه تظام خانواده و جامعه را با مشکلات اجتماعی و اقتصادی نیز مواجه می سازد .  از اینروایجاد فضای سالم و ایمن کار که تعداد زیادی از مخاطبین خود را در سطح جامعه دارد مستلزم همکاری متقابل و توجه ویژه کارکنان، کارفرمایان و عموم ذینفعان به رعایت قوانین و آیین نامه های داخلی و اجرای الزامات HSEدر محیط کار می باشد ، چراکه بیشتر حوادث توسط افراد در محیط های کاری حادث میگردند وتجهیزات نقش کمتری در آن دارند . تا زمانی که این الزامات به درستی رعایت نگردد، حوادث قابل کنترل نخواهد بود .برنامه ریزی برای تأمین بهداشت محیط کار ، حفاظت کارگران از مخاطرات ، نه تنها از وظایف خاص قانونی مدیریت می باشد بلکه از وظایف انسانی ، اخلاقی و دینی آنها نیز به حساب می آید و عدم توجه به این اقدام مهم ،باعث بروزصدمات جبران ناپذیر به نیروی انسانی در محیط کار می گردد .

    نظر به اینکه اقدامات بهداشت و ایمنی درجهت پیشگیری از حوادث از اجزاء عمده نظام مدیریت منابع انسانی است مولف در تالیف این کتاب سعی برآن داشته است که با بیانی ساده به ارائه اهم الزامات در محیط کار با رویکرد کاملا کاربردی پرداخته وراهکارهای مناسبی درجهت ارتقاء سطوح سلامت و ایمنی در راستای افزایش سطح بهره وری و اثر بخشی درمحیط کار ارائه نماید.

 

کلیه علاقمندان جهت تهیه و سفارش کتاب فوق ویا جهت شرکت در کارگاه های تخصصی مدیریت HSE ترم جاری با اخذ "گواهینامه بین المللی ازسازمان آموزش فنی حرفه ای کشور " می توانند با دپارتمان آموزش، شماره تلفن 44418655 021 تماس حاصل نموده و یا درخواست خود را از طریق بخش ارتباط با ما ،ارسال نمایند.

 

این شرکت باتکیه برتجربیات ارزنده دراجرای طرحهای پژوهشی وارائه راهکارهای مهندسی و مدیریتی درحوزه H.S.E آماده ارائه خدمات مشاوره ، آموزش و انجام طرح های پژوهشی دراین حوزه می باشد.

ورود و عضویت

جستجو در سایت

آموزشگاه بهداشت و ایمنی

ban54